חוות מעלה גמלא               


מאמרים מקצועיים

סקירה היסטורית סקירה היסטורית
הקשר בין האדם לסוס נמשך אלפי שנים. השימוש בסוס ככלי תחבורה, איתו ניתן להגיע למרחקים ארוכים, אפשר לאדם להרחיב את תחום מחייתו וליצור קשרים חדשים עם עמים שכנים, שמגבלת המרחק הקשתה על ההגעה.

יתרונות וחסרונות יתרונות וחסרונות
הסוס מגיב לחושים אחרים (מגע, שפת גוף, ריחות) לא פחות ואולי אף יותר מאשר לגירויים מילוליים. תכונה זו מהווה יתרון עצום עבור מטופלים הסובלים מבעיית שפה מוגדרת, כגון אילמים, אוטיסטים, בעלי פיגור ועוד

סקירה כללית סקירה כללית
סוסים רגישים מאוד לשפת גוף ולתשדורות הסובבים אותם. הסוס מקרין אהבה למי שמתייחס אליו באופן נאות, אינו שיפוטי ומקבל את האדם שבסביבתו ללא תנאי. הרכיבה, התנועה והטיפול בסוס הינם המייחדים את הטיפול.

החושים הנתרמים מהרכיבה על הסוס החושים הנתרמים מהרכיבה על הסוס
הרכיבה הטיפולית כוללת סוגים שונים של רכיבה, ומותאמת לצרכים המיוחדים של המטופלים השונים. כל סוגי הרכיבה הטיפולית, הן למטרות פיסיות והן למטרות נפשיות-חינוכיות, חושפים, משתפים ומגרים את כל החושים.

השפעות הרכיבה הטיפולית השפעות הרכיבה הטיפולית
לרכיבה הטיפולית השפעות שונות: עלייה במוטיבציה להישגים, הגברת תחושת כבוד עצמי, שיפור התנהגויות חריגות, שיפור התקשורת הבינאישית. שיפור היציבה, קואורדינציה ושיווי משקל. הגברת הקלט החושי.

רכיבה טיפולית - הפן הרגשי-חינוכי רכיבה טיפולית - הפן הרגשי-חינוכי
ההרמוניה בין הרוכב לסוס מקנה תחושה של הישגיות. דוחפת למוטיבציה להתמודדות עם אתגרים. חוויות של הצלחה והתמודדות עם כישלונות, התגברות על פחדים ונטילת חלק בפעילות הכרוכה בסיכון.

רכיבה טיפולית - הפן המוטורי רכיבה טיפולית - הפן המוטורי
תנועתו של התלת ממדית של סוס מחקה לחלוטין את תנועת ההליכה של האדם. חשוב לציין שלא קיים עדיין כלי רפואי המסוגל לחקות באופן מושלם את תנועת ההליכה של האדם, ולהעניק למטופל את התנועה התלת ממדית - למעט הסוס.

הקשר בין היפראקטיביות לרכיבה על סוסים הקשר בין היפראקטיביות לרכיבה על סוסים
הרכיבה היא כלי עזר ייחודי כיוון שהקרבה לסוס גורמת להתרגשות ולעוררות גופנית, ואילו הרכיבה מחייבת מטבעה שליטה עצמית ואיפוק.


  Bookmark and Share

חוות מעלה גמלא- מרכז חווייתי וטיפולי ברמת הגולן 0584816693


עיצוב והקמה: אילתא
 
לייבסיטי - בניית אתרים